Технологии

Як поява лампочки вплинула на режим сну людини

Написал MassimoUA в 14:52, 8 декабря 2014 г.

Нічний сон як тривав, так і триває в середньому 8 годин, але раніше він був розбитий на кілька частин. До тих пір, поки Едісон не запатентував свій винахід - лампу розжарювання, вулиці висвітлювалися досить слабко, і не кожен міг дозволити собі ліхтар, щоб з його допомогою безпечно добиратися додому в темряві. Цим користувалися бандити, тому більшість порядних громадян воліло із заходом сонця опинитися вдома і раніше лягти спати.

Однак безперервно до самого ранку спали рідко. В історичних документах з Італії, Франції і Великобританії частіше зустрічаються поняття «перший сон» і «другий сон», ніж просто «сон». А ось пізніше, коли електрику і годинник з'явилися практично в кожному будинку, нічний сон з перервами став розкішшю. Люди придумали поняття режиму, нормованого робочого дня.

Факт, що нічний сон можна розбити на частини, нерідко розуміють не зовсім правильно. Звідси виникають спроби придумати ідеальний режим, при якому людина спить тільки півгодинними уривками по 4-8 разів на день, а решту часу бадьорий і працездатний. Такого, на жаль, не може бути. Сон ділиться на кілька стадій, і, щоб виспатися, потрібно, щоб усі ці стадії пройшли один за одним без перерви. На це потрібно близько півтори години. Тому спати менше просто безглуздо. До того ж сонливість нікуди не зникне і накопичиться, якщо спати менше 7-8 годин на день. Винятки зустрічаються, але вони занадто рідкісні.


 
Комментарии к посту « Як поява лампочки вплинула на режим сну людини»
Комментарии
 
Теги: лампочка