Политика

Якщо ви господар студії, то ведіть себе, як господар. Громадське, що з вами?

Написал MassimoUA в 18:10, 8 января 2015 г.

До влади прийшло дуже багато непрофесійних політиків. До них багато питань через їх некомпетентність, але господар студії...

Семенченко - політик такий, яким його вибрали. Громадське - це проект, який існує завдяки громадськості. Семенченко - це частина громади.

Мені не сподобалось, як журналіст Громадського вів себе в цьому ефірі.

Коментар на відео з Семенченком з Ютуб. Повністю з ним погоджуюся:

Христина далеко не найгірший журналіст — це факт. Вона мені подобається. Тут питання в іншому — ефіри непідготовлені, журналісти постійно імпровізують на ходу, до ефірів не готуються зовсім, запитання, які взагалі майже усі ведучі Громадського ставлять гостям, м'яко кажучи, глядачів трохи дратують, а гостей тим більше. Всі оці "хто шо сказав про вас у фейсбуку", "які чутки в інтернеті ходять" — це дитяча пісочниця в садочку, а не журналістика. Журналіст має оперувати виключно фактами, обговорювати суспільно значимі теми, а не копирсатися в брудній білизні із інтернет-чуток і чиїхось висерів в соцмережах. Хай такою жовтизною займаються бульварні гезетки, чи всякі Дусі в інтернеті. А суспільне мовлення, громадське телебачення має піднімати глядача на рівень вище, а не опускатись до обсмоктування інтернет-чуток, постів у фейсбуці.

В даному випадку, конфліктна ситуація з Семенченком почалася ще задовго до ефіру, — коли Таня Козирєва телефонувала йому після появи відео, на якому він присутній в захопленій сепаратистами міськраді Донецька. Я люблю Танюху, але там такі глупі запитання до нього були, що його просто знудило, та й, відверто кажучи, мене самого, як глядача, знудило. Після цього Семенченко, вочевидь, змінив свою думку про Громадське, і захотів прийти на один із ефірів, щоб детально поговорити на всі теми, що накопичились за останній час. Натомість йому замість грунтовних змістовних фахових запитань вкотре пропонують копирсатися в смітнику, обговорювати чутки про нього (може, навіть і створені ФСБ), його минуле, якісь пости в фейсбуку, всіляку хрінь одним словом, замість того, щоб обговорити реальні актуальні теми, цікаві і йому, і усьому суспільству.

Тому побажання Громадському в Новому році: менше жовтизни, більше фаховості, більше професіоналізму, більше підготовки до ефіру з конкретним гостем, більше поваги до гостей. В цьому відношенні мені подобається професійний ріст Андрія Баштового, який собі з блокнотиком спілкується з гостями, зате запитання його не дурнуваті, а підготовлені, змістовні, толкові, доречні та гармонійні. Дмитро Гнап робить чудові ефіри. Колись неймовірно приємно було слухати всі ефіри Дена Борисовича Яневського. Таня Даниленко тактовно вела завжди ефіри, не ставлячи безглуздих запитань, і не порпаючись в брудній білизні.

Я не думаю, що це замовний ефір. Просто належним чином не підготовлений. Просто є гості, які готові терпіти нетактовність і непрофесійність ведучих, а є гості, як от Семенченко, який терпіти такого не став. Тим більше в світлі останніх ваших із ним контактів.

Робіть якісну журналістику, а не бульварщину! Рівень вашого глядача значно вищий, ніж ви думаєте!

 
Комментарии к посту « Якщо ви господар студії, то ведіть себе, як господар. Громадське, що з вами?»
Комментарии
 
Теги: Громадське, Семенченко