Политика

Хто ж стане новим Міністром культури? Євген Нищук? Чи все ж радянська система реанімується?

Написал MassimoUA в 17:17, 21 ноября 2014 г.

Коаліцію підписали. Ось-ось назвуть імена тих, хто увійде до складу нового Кабінету Міністрів. Хто ж стане новим Міністром культури?

Подейкують, що нинішній Міністр не влаштовує багатьох. Йому закидають брак досвіду на керівній посаді і відсутність необхідних знань. Вважається, що Міністр культури повинен добре розбиратися у всіх питаннях, яких стосується його підрозділу. Від нього вимагають результатів роботи.

Звичайно, так повинно бути, адже ми прагнемо до того, щоб побудувати громадянське суспільство і повинні контролювати роботу "народних обранців" але, по правді кажучи, це перший Міністр культури за всю історію Незалежної України, з яким активно взаємодіє велика кількість культурних діячів і за результатами роботи якого - пильно стежать.

Я думаю, що мало хто взагалі згадає імена попередників. Між тим, серед попередників був навіть такий видатний діяч, який тричі був Міністром культури. Тричі! А ви знаєте, як його звуть? Я думаю, що мало хто згадає ім'я, не кажучи вже про якісь серйозні реформи.

Всього я нарахував 10 колишніх Міністрів культури. Серед них був один дійсно видатною людиною, один широкопрофільним і дуже досвідченим, решта - актори, актриси, співачки, скрипалі та партійні функціонери. Якщо вивчити біографії більшості цих діячів, то там можна знайти ордени, звання та нагороди, дипломи та інші пам'ятні знаки, але там дуже складно знайти реальні досягнення цих людей.

Хоча навіщо довго вивчати архіви, реальні досягнення ми можемо дуже легко побачити сьогодні - це війна на Сході і анексія Криму. Особисто я переконана в тому, що все це прямий результат відсутність культурної політики країни.

Культура нації це не тільки душа цієї нації, але і її розумовий розвиток, її здатність мислити.

Сьогодні у нас є перші зрушення в цьому напрямку. Сьогодні Мінкульт разом з європейськими консультантами працює над розробкою проекту національної культурної стратегії на 10 років.

Звичайно, Нищук не перший, хто про це заговорив, але перший, хто почав реальні кроки в цьому напрямку. Вже те, що він не пристосувався до старої системи, в якій опинився, а почав її реформувати, говорить багато про що.

Прийшовши на пост Міністра культури в такий важкий для країни час, Євген Нищук з повним правом міг би тихо закріпитися на посаді, прикриваючи неефективність системи управління культурою в Україні існуючими реаліями: в країні війна, в країні не до культури, в країні немає грошей. Замість цього, він робить все, щоб розібратися в існуючій системі (а її, повірте, заплутували десятиліттями), почати структурні реформи.

Він не просто прислухається до людей нової формації, але і вникає і аналізує успішний міжнародний досвід у сфері культури. Адже велосипед винаходити не треба. Ми повинні взяти в кожній області найкраще у кращих і реалізувати цей досвід в Україні.

Він дійсно в цьому не тільки зацікавлений, але й готовий до реальних дій і співробітництва. Він не черговий номенклатурний чиновник, спущений нам згори, а проєвропейськи налаштований сучасний Міністр, людина нової формації. За 8 місяців Євген Нищук зробив реальні кроки по очищенню української культури від впливу старих "вічно Шановних" функціонерів. Давайте підтримаємо Євгенія і дамо йому час на реалізацію реформ!

Я закликаю колег: приходите до нього зі своїм досвідом роботи поза старої та неефективної системи! Пропонуйте проекти, діліться досвідом!

Я переконаний, що якщо його замінять на нового "старого перевіреного кадра", це означатиме, що стара радянська система відійшла від шоку і починає реанімуватися.


 
Комментарии к посту « Хто ж стане новим Міністром культури? Євген Нищук? Чи все ж радянська система реанімується?»
Комментарии
 
Теги: Євген Нищук, міністр культури