811

Политика

Чого чекаєм? Змін? А вони будуть? Коли?

Написал MassimoUA в 18:39, 19 ноября 2014 г.

Чекали, поки втече Янукович. Чекали, поки буде підписано угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Чекали, поки до влади прийде Порошенко. Чекали, поки новий Президент і влада пропрацюють 100 днів. Чекали Дня незалежності та звільнення Донбасу. Чекали, поки пройдуть вибори, і збереться новий парламент.

Ми весь час в очікуванні. Вся країна чогось чекає. Потерпіти, почекати, пережити, і ось-ось налагодиться. Хтось зверху дасть вказівку комусь знизу і, о, диво! ..

Чекали, коли Путін приїде на саміт «великої двадцятки». Чекаємо зведень про бойові дії в зоні АТО, і кожен день чуємо одне й те саме. Недавно чекали початку люстрації. Тепер чекаємо уточнень, кого ще будуть люструвати. І, звичайно ж, з нетерпінням і великими надіями чекаємо підписання коаліційної угоди. Згідно з документом, коаліція зобов'язується приймати, вирішувати і сприяти. А що буде після підписання 68 сторінок тексту? Дружно усією країною будемо чекати, виконають угоду, чи ні.

Єдине, чого ніхто не чекає від влади, так це зростання рівня життя. Ті одразу сказали, вибачте, у нас АТО, золотовалютні запаси вичерпані, нам би як-небудь кінці з кінцями ... Зручна позиція. Народ України навіть не чекає від парламенту реальних реформ, хоча написані вже тонни державних паперів про те, як зробити країну зручною для життя і бізнесу.

Президент переобраний, парламент сформований, пропозиції з реформування внесені, зустрічі з авторитетними представниками інших країн проведені. Тепер ми станемо жити краще? У нас з'явиться робота? Гроші підуть на територію України? Судячи з тексту коаліційної угоди, немає. Навіть якщо вона буде виконано від «а» до «я», грошей у вас, громадяни України, не побільшає. Зате їх додасться у всіх тих, хто сьогодні говорить вам потерпіти, у всіх, хто володіє доступом до державної годівниці.

Сам державний апарат України створений як засіб грабунку. І будь-які спроби його реформувати призводять до того, що змінюються лише способи грабежу. Роздутий штат в 310 тисяч чиновників працює в центральних органах влади, 99 тисяч чиновників - на місцях, і всі вони націлені на те, щоб вас обібрати. Громадяни України, ви ніколи їх не прогодуєте! І ніколи не позбудетеся від кумівства і хабарництва, бо нові обличчя в прогнилій державній системі самі неминуче стануть грабіжниками.

Неможливо реформувати НАК «Нафтогаз», його не повинно бути в принципі. Неможливо реформувати Національний банк України, його не повинно бути в принципі. Величезна кількість державних міністерств потрібно закривати. Ви не поміняєте нечесних на чесних, бо будь-який чесний, отримуючи в місяць 2000 гривень, почне брати хабарі, щоб хоч якось прогодувати свою сім'ю.

Громадяни України, викиньте державу з голови! Воно продовжуватиме імітувати процес реформ, а політики - імітувати управління.

Почитайте як живуть Льовочкін, Вілкул та Колесніков в кризу під час АТО.

Масштабне кардинальне перетворення країни починається з постановки мети - яку державу ми хочемо отримати в результаті. І тут цілком зрозуміло, чому в Україні не слухали Каху Бендукідзе, не взяли на озброєння досвід грузинських реформ. Не слухають і консультантів, у яких на руках готові схеми спрощення бюрократичного апарату, податкової системи та інше. Українська влада не ставить задачу реформувати державу в цілому, як це було в Грузії. У нас намагаються реформувати галузі окремо, прекрасно розуміючи, що без системного підходу і результат буде відповідний.

Реформам в Грузії ніколи не дали б дорогу, якби їх пропонували такому закостенілому політику як Шеварнадзе. Для цього до влади мав прийти політик типу Саакашвілі, який хоче бачити свою країну іншою і готовий до перетворень.

Українські реформи не об'єднані єдиною метою і безсистемні. У нас повинен з'явитися український Саакашвілі, бо нинішній істеблішмент - це породження державної системи, для якого головне завдання - посадити своїх людей на хлібні місця.


 
Комментарии к посту « Чого чекаєм? Змін? А вони будуть? Коли?»
Комментарии
 
Теги: реформи