Фото

Чому чоловіки і жінки по-різному роздягаються?

Написал MassimoUA в 15:03, 11 декабря 2014 г.

Ви звертали увагу, як знімають футболку або джемпер представники протилежної статі? Чоловіки частіше закидають руки за голову і тягнуть зі спини верхній край одягу, а жінки, навпаки, схрещують руки на животі і піднімають нижній край. Я попросив соціального антрополога пояснити, чому так відбувається.

Соціальні антропологи скажуть вам, що ні в одній культурі світу чоловіки не носять приталених одягів до підлоги. У деяких культурах жінки можуть носити штани, але поверх все одно надягають порівняно довгу туніку. У чоловіків же верхня сорочка завжди коротка і широка. Її зручно знімати, потягнувши за плечі.

Жінки роздягаються по-іншому не тому, що їх так вчать. Це виробляється у зв'язку з тим, що вони носять довгий, прямий, а іноді приталений одяг.

Зрозуміло, зняти сукню через плечі, особливо якщо воно приталене, не вийде. Щоб вилізти з сукні до підлоги, зручніше спочатку підібрати поділ і тільки після цього знімати наряд. Тому відповідь йде корінням до культурної своєрідності, яке пройшло крізь століття і існує донині.


 
Комментарии к посту « Чому чоловіки і жінки по-різному роздягаються?»
Комментарии 1
Я знімаю футболку схрещуючи руки. Ніколи не мав звички закидати руку за спину... Що це означає?
 
Теги: одяг