Общество

Річниця Майдану. Підводим підсумки

Написал MassimoUA в 21:58, 19 ноября 2014 г.

Як там говорилося в класичному радянському фільмі, червоні прийдуть — рабують, білі прийдуть — грабують. І нічого за сто років не змінилося.

Днями очікується річниця Майдану. За минулий час країну поставили на коліна. І в економічному, і в геополітичному плані. Але зловтішатися не хочеться. Адже ми живемо в одній країні — і за помилки Майдану платять усі без винятку.

Насправді, не хочеться говорити, що на Майдан виходили одні провокатори й американські пособники. Більшість людей дійсно хотіли змін. Винен в цьому також сам президент Янукович, який за останній рік своєї влади занадто відірвався від реалій в країні. І навіть не напружувався, щоб донести до народу суть своєї політики стабільності. Та й взагалі не напружувався.

Можна довго розмірковувати, хто саме використовував надії людей на Майдані, щоб змести владу Януковича. Це цілий клубок інтересів — і наші олігархи, і тодішня опозиція, і США, які продовжують мірятися з Росією довжиною геополітичного впливу.

Можна говорити і про помилки Януковича, який міг парою відставок і переговорів знайти компроміс з Майданом до лютого. Або про помилки його оточення, а саме — силові методи замість активної контрагітаційної кампанії.

Можна будувати припущення, хто ж саме причетний до розстрілу людей на Майдані. Хто остаточно поховав надії Януковича залишитися при владі...

У кожному разі, «злочинної влади» вже рік немає. А історія не знає «якби». Тому необхідно говорити про реалії та про результати річниці Майдану.

Які ж вони?

Народ, як був далекий від реального впливу на ситуацію в країні, так і залишився. Ні про яку реальну демократію в Україні немає й мови. Власне, як і раніше при Януковичі. Махінація з виборчою системою зробила свою справу. А для відводу очей придумали люстрацію, щоб замість чиновників часів Януковича посадити на посаді вже своїх кумів, братів чи коханок.

Корупція, як була, так і залишилася. Навіть виросла в зв'язку з кризою. Просто помінялися люди, що сидять на корупційних схемах. І це стосується всіх сфер — і судів, і міліції, і будь-яких держструктур, та митниці.

Жодної заявленої на Майдані реформи проведено так і не було.

Європейська інтеграція, заради якої людей і скликали на Майдан, так і залишилася порожнім звуком. Підписана Угода про Ассоцаіціі виявилася порожнім папірцем, яка країні нічого не принесла. Та ще й на рік відклали її впровадження. Про безвізовий режим з ЄС українці можуть тільки мріяти.

У країні війна, вигідна правлячій верхівці. Адже саме на війну можна звалити всі економічні провали, підвищення цін, погіршення життя громадян. А також можна красти мільярдами на АТО. При Януковичі хоч на смертях не додумалися тирити. Мало того, прем'єр Яценюк вже договорився до того, що, мовляв, пенсії не підвищують, оскільки уряд компенсує з бюджету поставки газу і електрики в ДНР. Тобто - одну частину країни закликають ненавидіти іншу.

Через «шариковщину» нинішньої влади і повної відсутності дипломатичного хисту Україна залишилася без Криму і без Донбасу.

Долар виріс в два рази - з 8 грн. до 16 грн. При цьому золотовалютні резерви країни скорочуються з катастрофічною швидкістю, а долар продовжує своє зростання. І це все завдяки непрофесійної політики Нацбанку. У НБУ звинувачують у всьому «попередників». Однак при Арбузово-Сорокіну примудрялися з 2010-го року і долар тримати по 8 грн., І не брати нові борги у МВФ на кабальних умовах для населення, погашаючи старі (9 млрд. Доларів) за рахунок резервів і припливу валюти в країну.

Для населення подорожчали газ, опалення, електроенергія, бензин. І це тільки початок.

Постмайданні політики гризуть один одному горло з люттю шакалів, б'ються за посади і доступ до фінансових потоків. Формування коаліції після виборів тому підтвердження.

Ні, нинішня влада дуже навіть задоволена Майданом і його підсумками. Адже всі причетні до влади за рік непогано збагатилися, поки просте населення перетворювалося на жебраків. Задоволений і Путін, який на рівному місці отхапав собі Крим. Задоволені США, які посадили у Києві лояльну владу і втерли носа Кремлю.

А ось що думають прості люди? За людей говорити складно.

Хтось готовий сидіти голодним, але радіти, що з його кишень не краде Янукович. Або кричати матюки про Путіна. Адже примудрилися ж на парламентських виборах перемогти партії Порошенко і Яценюка. Значить, частина країни таки задоволена підсумками Майдану.

Хтось злиться на Майдан, але нічого змінити не може.

Більша ж частина країни традиційно зайнята власним виживанням в нинішніх важких умовах, в які країну загнали Яценюк і Порошенко.Як там говорилося в класичному радянському фільмі, червоні прийдуть  — рабують, білі прийдуть  — грабують. І нічого за сто років не змінилося. Хіба що  — рівень грабежу. Кожні нові у нас хочуть відібрати у народу останнє. Прикриваючись «революціями гідности». Шкода, що народ власними руками призводить цих грабіжників до влади. І якось не робить висновки, чому Янукович рік їх вже не грабує, а жити стало в рази гірше. Але це вже питання до психологів.
 
Комментарии к посту « Річниця Майдану. Підводим підсумки»
Комментарии
 
Теги: майдан