Хобби

Ялинкові іграшки 2015 своїми руками: повітряні кульки... з муліне

Написал Margo в 13:57, 26 декабря 2014 г.

У ті дні, коли закордонний Санта вже вилетів з пічної труби лапландської резиденції, наш Дід почав свою неспішну подорож з Великого Устюга. Що може бути більш «новорічним» і сімейним дійством, ніж спільне створення ялинкових іграшок 2015 своїми руками? У якості «співучасників» процесу можна залучити навіть найменших. Отже, ми будемо вчитися створювати ялинкові іграшки 2015 своїми руками. Технологія, про яку ми розповімо в даній статті, безпечна і доступна для малюків. Тільки врахуйте, що невеликий безлад і ... феєрверки емоцій забезпечені.

Вам потрібно:

Різнобарвна пряжа муліне.

Клей ПВА, розведений водою.

Повітряні кулі в кількості, що відповідає бажаному обсягу іграшок + кілька штук для чорнових і невдалих варіантів.

Це базові матеріали для виготовлення повітряних кульок з муліне своїми руками. Залежно від ступеня «просуненості» до них можуть додаватися стрази, намистини, фольга, золотий папір, тасьма та інші декоративні «вихідні» по вашому розсуду (про додаткові методи прикраси ми розповімо в кінці статті), але сама заготівля проводиться тільки за участю даних трьох матеріалів.

Звичайно, вам дуже знадобляться помічники віком від 2 до 7 років (можна старше), і їх кількість інструкцією не обмежена. Підлога робочої області та в радіусі хоча б квадратного метра навколо неї попередньо застиляється старими газетами. Обійдіться мінімумом одягу або скористайтеся фартухами. 

Алгоритм

Беремо повітряні кулі, надуваємо їх до бажаних розмірів іграшки і щільно, «на совість», зав'язуємо ниткою, щоб ваша заготовка не розсипалася на частини ще до застигання тільки через те, що «форма» здулася.

Вимочуємо муліне в тазику, наповненому сумішшю ПВА і води (секунди-дві достатньо).

Починаємо акуратно обмотувати кулькову заготовку клейкою ниткою, кожен наступний ряд щільно присуваючи до попереднього. Тут все на ваш розсуд: можна чергувати кольорові смуги, можна зробити кулю однотонною, довести обмотку до самого верху або зупинитися посередині, отримавши півсферу...

Сушимо «ниткові кульки». Тільки не піддавайтеся спокусі прискорити процес за допомогою батареї, інакше неминучі несподівані «феєрверки» з лопанням від надлишкового тепла куль.

Дістаємо форму, при цьому конкретний механізм залежить від ступеня обмотки кульки. Якщо ви виготовили півсферу, то повітряна кулька з неї випаде сама, як тільки ви її проколите. Якщо сфера була доведена до кінця, то доведеться спочатку відрізати ножицями «хвостик» і обережно витягнути кульку, намагаючись не зруйнувати нитковий каркас (варіант - проколоти голкою прямо крізь нитки і тягнути за хвостик, вибирайте самі, як вам буде зручніше).

Дитячу допомогу можна залучати на кожному етапі, але, як показує практика, найбільший захват викликає остання стадія - а саме лопаня кульок. І за майстерністю в цьому підростаючому поколінню точно немає рівних. У чому, власне, і полягає головна цінність цієї саморобки - на професійне виконання вона навряд чи «потягне», але в якості розвиваючого посібника незамінна.

Декор

Таким чином, у нас вийшло багато-багато ниткових заготовок. Прикрасити їх можна по-різному: наприклад, обліпити зірочками з фольги або обмотати блискучою тасьмою. Святково виглядає мішура- «дощик», пропущена крізь нижню точку кульки. У півсфери можна покласти вату («сніг»), шишки і підвісити їх на довгій стрічці в якості своєрідних кашпо. Ще на початковому етапі можна було протягнути крізь нитку муліне намистини або стрази, розташувати їх на деякій відстані один від одного і замочувати прямо в такому вигляді, а потім намотувати вже готову «гірлянду». Загалом, будь-яка ідея може «вистрілити» - як новорічні феєрверки в унісон з пробкою від шампанського...


 
Комментарии к посту « Ялинкові іграшки 2015 своїми руками: повітряні кульки... з муліне»
Комментарии
 
Теги: Новий Рік 2015, рукоділля, іграшки своїми руками