Хобби

Прикраси з соломи своїми руками на Новий Рік 2015

Написал Margo в 12:12, 23 декабря 2014 г.

Засушені стебла злакових культур - чудовий декоративний матеріал, який відрізняється довговічністю, стійкістю до дії сонячного світла. З часом вироби та прикраси на Новий Рік 2015, зроблені своїми руками з соломи не тільки не вигорять, а й набудуть ще більшої яскравості і блиску.

Заготовлювати матеріал найкраще перед початком процесу жнив. У цей період стебла незмяті й рівні. Для оформлення ляльок рекомендується використовувати стебла житніх культур, для створення аплікацій та прикрас - вівсяні. Ці види соломи мають різні відтінки свого забарвлення, легко піддаються обробці.

Всю зібрану сировину необхідно обов'язково висушити під прямими сонячними променями. У матеріалі, призначеному для складання аплікацій, обрізають тонкі верхівки і основи (товсті і грубі) соломинок, ці частини не придатні для творчості. Працюючи з соломою, нарізають її на короткі частини, при цьому видаляючи сухі листи і «колінця» стебла. Зібрану і оброблену сировину зберігають у сухому прохолодному місці.

Для додання стеблам еластичності і гнучкості, помістіть їх в киплячу воду і залиште в закритому посуді (після кип'ятіння).

Перед тим, як почати створювати прикраси з соломи своїми руками, можна придати їй бажаного відтінку. Для фарбування соломи використовують різні синтетичні барвники, найкраще підходять такі домашні і звичні барвники як марганцівка, харчова сода, перекис водню. Перекис відбілить солому за 1,5 години, після поміщення стебел в розчин. Рожевий відтінок додасть марганцівка. Яскраво-жовтий, сонячний колір додасть розчин харчової соди (2-5% розчин). Після фарбування солому слід висушити. В коричневий колір фарбують розмокші, злегка підсушені і розщеплені ножем стебла, за допомогою такого побутового предмета, як праска. Колір варіюють за допомогою ступеня нагріву праски.

Прекрасно виглядає і необроблена солома, яка приваблює своїм натуральним природним забарвленням. Для виготовлення об'ємних новорічних іграшок використовують майже повні стебла, в тому числі і верхню частину.

Для виготовлення прикрас з соломи своїми руками на Новий Рік 2015, знадобляться: ніж, товсті нитки, голки. Деталі між собою пов'язуються і переплітаються дуже туго, тому що необхідно не забувати, що поступово матеріал всихає.


 
Комментарии к посту « Прикраси з соломи своїми руками на Новий Рік 2015»
Комментарии
 
Теги: Новий Рік 2015, ялинкові іграшки своїми руками